Menu Zamknij

Jaki strój dla fizjoterapeuty wybrać i na co warto zwrócić uwagę?

Zawód fizjoterapeuty od paru lat cieszy się coraz większą popularnością i z chęcią wybierany jest jako kierunek studiów lub dodatkowych kursów uzupełniających wiedzę w tym zakresie. Osoba ta zajmuje się przywracaniem zwiększonego poziomu sprawności, w tym czucia oraz poruszania częściami ciała po wypadkach lub przy wszelkich problemach zdrowotnych. Właśnie z tego powodu odzież noszona przez fizjoterapeutę powinna być dobrana w przemyślany sposób. Jak zrobić to z właściwy podejściem?

Odzież dla fizjoterapeuty

Jaki strój dla fizjoterapeuty wybrać? Nie bez powodu ubranie fizjoterapeuty bierze sobie za wzór profesjonalną odzież medyczną. Musi mieć ona podobne właściwości i jednocześnie spełniać te same funkcje. Kluczową cechą powinien być przede wszystkim komfort noszenia. Zbyt obcisłe, krępujące ruchy oraz niepozwalające dobrze wykonywać pracę ubrania nie wchodzą w grę. Nie sprawdzą się one podczas wielogodzinnej pracy z pacjentem, przy którym trzeba kontaktu fizycznego.

Najlepiej dobrane pod względem jakości materiały oraz techniki szycia będą świadczyć o pełnych kompetencjach i znajomości swojego fachu. Tego typu odzież powinna być wytrzymała na rozciąganie, ale także idealnie dopasowywać się do indywidualnego kształtu ciała podczas użytkowania. Przewiewność tkanin w dużym stopniu będzie niwelować problemy z potliwością oraz nieprzyjemnym zapachem, ponieważ wilgoć będzie dobrze i szybko odprowadzana. Odporność na wysoką temperaturę sprawia, że łatwiej zachować odzież w sterylnych warunkach oraz usuwać zabrudzenia z drobnoustrojami.

Obecne możliwości spowodowały, że szukając odpowiedzi na pytanie: jaki strój dla fizjoterapeuty wybrać, można wywnioskować, że najważniejsze są odpowiednie materiały. Jednak połączenie użytkowości ze stylem może iść w parze. Ciekawe fasony łączone są z różnymi motywami oraz kolorami? Do wyboru są tuniki, spodnie, koszulki, spodenki, a wszystko przeznaczone do użytku fizjoterapeuty bez względu na płeć.