Menu Zamknij

Czym są pończochy uciskowe 2 stopnia?

Osoby, które zmagają się z problemami z żylakami, a także skarżą się na pogorszone krążenie krwi, które objawia się między innymi opuchlizną, a także obrzmiałością stóp oraz nóg, powinny na co dzień nosić pończochy uciskowe, które pozwalają na swobodne zmniejszenie przepływ krwi. Dzięki temu można uniknąć bardzo poważnych chorób, takich jak między innymi zakrzepica. Czym są pończochy uciskowe 2 stopnia? Dla kogo one są przeznaczone i kiedy warto je nosić?

Zakrzepica

Bardzo wiele osób, które na co dzień zmaga się z nadwagą, a także prowadzi typowy, siedzący tryb życia, w pewnym momencie skarży się na ból stóp, a także opuchliznę. Jest to pierwszy znak, że dzieje się coś niedobrego z układem krążenia. Warto wtedy udać się do lekarza, który przeprowadzi badanie żył i sprawdzi ich drożność. Pamiętaj, że nieleczona choroba może doprowadzić do zakrzepicy i tym samym do zatoru, co może skutkować śmiercią.

Pończochy uciskowe 2 stopnia to świetne rozwiązanie pomiędzy pierwszym, a trzecim. Warto wiedzieć, że pończochy przeciwżylakowe dzieli się na trzy kategorie: pierwsza przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z lekkimi dolegliwościami, druga natomiast dla osób z zaawansowanymi problemami związanymi z układem krążenia, trzecie do osób, które mają już naprawdę spore problemy z układem krążenia i grozi im zakrzepica. Trzeci stopień kompresji zwykle zalecany jest przez lekarza, pończochy uciskowe 2 stopnia bardzo często pacjenci kupują sobie na własną rękę.

Pończochy uciskowe 2 stopnia dla kobiet i mężczyzn 

Nie da się ukryć, że pończochy uciskowe 2 stopnia przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn niezależnie od wieku. Bardzo często zakładają je także kobiety w ciąży, które nie radzą sobie z ocieżałymi nogami, osoby otyłe, z przewlekłą niewydolnością żylną, za zastojem zakrzepowym, z obrzękiem pourazowym i wieloma innymi schorzeniami. Warto stosować pończochy uciskowe 2 stopnia, jeśli takie zalecenie otrzymaliśmy, dzięki temu pozwoli to przywrócić komfort życia. Jeśli szukasz polecanych pończoch uciskowych 2 stopnia, warto zajrzeć na stronę: https://kompresyjni.pl/pl/content/26-ponczochy-uciskowe-2-stopnia-kompresji, tam znajdziesz polecane produkty.